אם הספורט האלקטרוני יגיע לאולימפיאדה, הוא לא יכלול משחקים אלימים

פורסם בתאריך: 31.08.2017 על ידי: רן רביד

בתחילת החדש, מארגני האולימפיאדה לשנת 2024 בפריס הצביעו שספורט אלקטרוני עשוי להיכלל כחלק מהמשחקים האולימפיים. נשיא הועד האולימפי, תומאס באך (Thomas Bach), דואג לצנן את ההתלהבות והוסיף שאם התכנית תצא לפועל, היא לא תקרה כל כך מהר.

לדבריו, אם הספורט האלקטרוני אכן ייכנס כחלק מהמשחקים האולימפיים, הוא עשוי לא לכלול את המשחקים שהכי מזוהים עם עמו. "אנחנו רוצים לקדם אי-אפליה ושלום בין בני אדם ולא אלימות. התפיסה הזו לא עולה בקנה אחד עם משחקי וידאו שכוללים אלימות, פיצוצים והרג. מבחינתנו מדובר בקו אדום.

אם אכן כך יהיה, משחקים פופולריים כמו Counter Strike או Overwatch וגם Dota 2 ו-League of Legends צפויים שלא להיכנס כספורט אלקטרוני אולימפי עקב כך שלא יעברו את תנאי הסף הזה. השאלה העיקרית היא אם אכן ניתן יהיה להתקדם בתכנית, שכן במצב כזה רק משחקים כדוגמת כדורגל או כדורסל יוכלו להיכלל בטורנירים. הסיכויים שאנשים יבחרו לצפות בספורט אלקטרוני אולימפי מסוג שכזה עשוי להיות נמוך.

אם לוקחים את דבריו של באך וחושבים עליהם לעומק, נשאלת כאן שאלה קשה יותר. למה שמישהו ירצה לצפות בגרסה האולימפית האלקטרונית של ספורט מסוים, אם הוא גם ככה משוחק בגרסתו המציאותית?

כדי לנפץ את תקוותיהם של הגיימרים עוד יותר, באך העלה גם את הטענה שלספורט האלקטרוני אין גוף רגולטורי כללי, כמו FIFA בכדורגל או FIBA בכדורסל.

לפי איך שהתמונה נראית, הספורט האלקטרוני עשוי שלא לעשות את קפיצת המדרגה לרמה האולימפית. מה דעתכם? יש תקווה או שהסיפור הזה גמור וחתום? ספרו לנו.

אהבתם ? שתפו את הדף עם חברים:

הוספת תגובה